Інструменти
Ukrainian (UA)English (United Kingdom)Polish(Poland)German(Germany)French(France)Spanish(Spain)
Четвер, 27 лип. 2017

ВТРАТА ПАРТІЙНОЇ ЛОЯЛЬНОСТІ

Втрата партійної лояльності - сучасна характеристика виборчої поведінки на інтегрованому (груповому) рівні, яка полягає в тому, що під час голосування виборці все менше орієнтуються на виборчі заклики політичної партії.

Величина, яка слугує виміром рівня психологічної ідентифікації виборців з відповідною політичною партією визначає рівень ідентифікації виборців з партією.

Процес падіння партійної лояльності характеризується тим, що слабшає зв’язок між соціальною верствою та конкретною партією, яка була її політичним представником. Виявляється вона в період переходу від одного стабільного виборчого періоду до іншого.

Втрата партійної лояльності належить до змін більш фундаментальних і тривалих, особливо якщо йдеться про їхні наслідки. Політичні партії перестають виконувати традиційні функції (наприклад, інтеграції чи мобілізації) і в результаті втрачають контроль над виборчою поведінкою електорату. Ця модель інтерпретації виборчої поведінки приводить до послаблення ролі політичних партій і в результаті заміну їх іншими інститутами, ефективнішими в творенні зв’язків між громадянами та владою.