Інструменти
Ukrainian (UA)English (United Kingdom)Polish(Poland)German(Germany)French(France)Spanish(Spain)
Неділя, 23 лип. 2017

ЯВКА ВИБОРЦІВ

Участь у виборах втілюється на практиці у явці виборців - частці зареєстрованих виборців, які проголосували на цих виборах. Явка – важливий показник, проте його важко визначити там, де сама реєстрація є дорогим процесом, зокрема в США. З іншого боку, в державах із примусовим голосуванням (як-от в Австралії) явка виборців значно менша за 100 %, а закони про примусове голосування запроваджують у життя дуже рідко.

У низці країн, зокрема в Британії, існувала загальна тенденція зменшення явки виборців після піка в 50-х роках. Для декого це тривожний знак, для інших – ні. Пов’язано це з двома причинами: надто висока явка створює в політичній системі завелику напругу між конфліктними вимогами, або запевняють, ніби раціональні економічні люди, знаючи, що існує вкрай мала ймовірність, що їхній голос вплине на результат виборів, не турбуються тим, щоб іти на вибори.

Загалом для обрахунку явки виборців використовують наступну формулу: (Голосування 1 + Голосування 2) : (Виб. х 2), де: голосування 1 – число голосів отриманих на останніх виборах, голосування 2 – число голосів отриманих на попередніх виборах, Виб. – загальна кількість виборців даного виборчого округу, наділених виборчими правами.