Інструменти
Ukrainian (UA)English (United Kingdom)Polish(Poland)German(Germany)French(France)Spanish(Spain)
Понеділок, 24 лип. 2017

ВПЛИВ ФІНАНСІВ НА УСПІХ ВИБОРІВ

Варто зазначити, що поняття фінансів не обмежується їхньою загальною кількістю. Дуже важливими показниками є час і точність їхнього надходження, а також передбачуваність кількості фінансів. Чим швидше кандидат отримає фінанси, тим ефективніше він зможе провести виборчу кампанію. Це можна пояснити тим, що гроші, які отримали на початку виборчої кампанії, дають значно більшу компенсацію порівнянні з грішми, що надходять під кінець виборів. У останньому випадку кошти часто вже фізично неможливо тратити. Точність надходження коштів гарантує можливість проведення всіх запланованих акцій відповідно до графіку, що дає максимальну віддачу. У протилежному випадку ламається вся тактика виборчої кампанії, що може призвести до поразки на виборах. Чим раніше починається фінансування, тим загалом менше коштів необхідно буде залучати для перемоги.

Щодо передбачуваності: не знаючи тієї кількості грошей, яку можна потратити на вибори, неможливо розробити ефективну стратегію і тактику виборчої кампанії. Отже, фінансові ресурси відіграють важливу роль у виборчій кампанії.

Однак слід зазначити, що відсутня пряма кореляція між фінансами та отриманими результатами виборів. Ця залежність не має лінійного характеру. Можливою є ситуація, коли використання коштів не дає очікуваного результату без зміни характеру виборчої стратегії.

Найменша кількість коштів затрачається на мобілізацію свого ”базового” електорату, для того аби переконати тих, що вагаються необхідно потратити більше коштів, і щоб переконати прихильників конкурентів потрібно найбільше коштів та зусиль.

 

Як справедливо зазначають Є. Малкін та Є. Сучков стовідсоткової гарантії перемоги не дасть будь-який спеціаліст, які б кошти не були представлені в його розпорядження. Єдине, що можна гарантувати – те, що ресурси кампанії будуть використані найкращим чином, щоб вони принесли максимально можливу кількість голосів.  Можна приблизно вирахувати скільки коштуватиме виборча кампанія, але передбачити перемоги не може ніхто.