Інструменти
Ukrainian (UA)English (United Kingdom)Polish(Poland)German(Germany)French(France)Spanish(Spain)
П'ятниця, 18 серп. 2017

ДЕКЛАРАЦІЯ ПРО МАЙНО ТА ДОХОДИ КАНДИДАТА

Декларація про майно та доходи кандидата у депутати - документ фінансової звітності, який дає змогу на підставі перевірки власноручно зазначених відомостей щодо майна та доходів відповідної особи визначити відповідність чи невідповідність зазначених у декларації відомостей фактичному її фінансовому та іншому матеріальному становищу.

Декларування доходів та майна кандидата у депутати та членів його сім’ї, згідно зі ст. 60 Закону України “Про вибори народних депутатів України” - обов’язкова умова реєстрації особи кандидатом у народні депутати України. Цю декларацію кандидат заповнює власноручно за формою, затвердженою Міністерством фінансів України.

 

Строки подання декларації ті ж, що і загальні строки подання документів, потрібних для реєстрації кандидатів у депутати. Обов’язок перевіряти достовірність відомостей, внесених до зазначеної декларації, законом покладається на органи Державної податкової адміністрації України. У цьому разі ініціатива проведення такої перевірки належить не органам ДПА, а Центральній Виборчій Комісії (ЦВК). Про необхідність такої перевірки вона може звернутись до органів ДПА не пізніше як за 30 днів до дня виборів. Варто зазначити, що закон не передбачає обов’язкової перевірки достовірності відомостей, внесених до декларації всіма кандидатами у депутати. Отже, така перевірка може мати факультативний і вибірковий характер. Закон також не визначає випадків, коли таку перевірку треба  провести обов’язково. Помилки і неточності, виявлені в декларації  про майно та доходи, підлягають виправленню і не є підставою для відмови в реєстрації кандидата у депутати.