Інструменти
Ukrainian (UA)English (United Kingdom)Polish(Poland)German(Germany)French(France)Spanish(Spain)
Понеділок, 24 лип. 2017

КОМПРОМАТ

Компромат - правдива інформація (відомості, речові докази, документи), яку кандидат не хотів би розголошувати, оскільки підозрює, що її негативно сприймуть виборці та зіпсує його позитивний імідж. Найчастіше компромат “запускають” напередодні дня голосування, щоб у конкурента не залишилось часу на його спростування. Несподіване обнародування відомостей, які подають кандидата у депутати у невигідному, неприємному для нього ракурсі називають викидом компромату. Найчастіше застосовують на фінальній стадії виборчої кампанії.

При цьому слід розуміти, що сам по собі компромат не є “брудною технологією, адже інформація, яка розкриває махінації чи навіть злочинну діяльність кандидата – це абсолютно чиста” справа. Виборці повинні знати усю правду наскільки чесним є претендент на виборну посаду. Тому використання достовірного, підтвердженого документами компромату – цілком необхідна для функціонування демократичних інститутів справа. Кожен політик повинен турбуватися про чистоту своєї репутації та пам’ятати, що суспільство на чергових виборах буде дуже прискіпливо вивчати його слова та діла.

 

Однак якщо в основу компромату покладена вигадана й непідтверджена інформація про кандидата – то, очевидно, що в даному випадку маємо звичайно справу з брудними” технологіями або інформаційним кіллерством. На виборах компромат стає брудним” тоді, коли його фабрикують за рахунок незаконного проникнення у особисте життя кандидата та членів його сім’ї.  Інша річ, що для виборця дуже важко розрізнити “чисту інформацію від “брудної”.