Інструменти
Ukrainian (UA)English (United Kingdom)Polish(Poland)German(Germany)French(France)Spanish(Spain)
Субота, 19 серп. 2017

ГУМАНІТАРНІ ТЕХНОЛОГІЇ

Гуманітарні технології - різновид виборчих технологій, які базуються на морально-гуманістичних цінностях, що покликані визначати ступінь дозволеного при використанні пануючою елітою політичних засобів і методів. На відміну від деструктивних технологій вони спрямовані на досягнення консенсусу кандидата і виборців.

Серед характерних рис гуманітарних технологій виокремлюють наступні: корисність або оптимістичність (їх ефективність прямопропорційна активності виборців), ексклюзивність (на відміну від деструктивних, що спрямовані на вирішення типової проблеми за допомогою методів підтверджених попереднім досвідом, гуманітарні технології розробляються під конкретний проблемний блок), гармонізація інтересів (загальних і приватних, особистості й суспільства, людини і держави), стратегічний характер дії (оцінка політичних рішень відбувається з точки зору інтересів людини і суспільства).

 

Отже можна говорити про необхідність гуманізації виборчих технологій, адже тільки в цьому випадку нові управлінські структури можуть стати ефективними інструментами гармонізації інтересів. Гуманістичні основи мають бути ключовими, оскільки вони відкривають можливість змінити сам суб’єкт активності, застерігаючи його від безвідповідальних, руйнівних, деструктивних дій.