Інструменти
Ukrainian (UA)English (United Kingdom)Polish(Poland)German(Germany)French(France)Spanish(Spain)
Четвер, 17 серп. 2017

ПСИХОЛОГІЧНА ОПЕРАЦІЯ. ПСИХОЛОГІЧНА ВІЙНА

Психологічна операція - головний елемент психотехнологій. Її проведення припускає використання в умовах виборчої боротьби складної сукупності погоджених, скоординованих і взаємозалежних за цілями, завданнями, місцем і часом, об’єктом і процедурами видів, форм, способів і прийомів психологічного впливу. Психологічні операції бувають різних видів, які класифікують за стратегічними цілями, умовами здійснення й почали активно вживати.

Стратегічні (довготривалі), що мають глобальний характер і використовують протягом тривалого періоду. Оперативні (середньотривалі) психологічні операції, які проводять підтримку свого кандидата, враховуючи оперативну ситуацію. Тактичні (короткотривалі) психологічні операції в ході виборчої кампанії, спрямовані на реалізацію тактичних задумів.

 

За спрямованістю психологічні операції поділяються на: психологічні операції, спрямовані на певні групи електорату; психологічні операції, спрямовані на весь електорат; психологічні операції, спрямовані проти суперників; психологічні операції з дискредитації ідей суперників; консолідуючі психологічні операції. Таємні психологічні операції, які проводять спеціальні підрозділи з метою дискредитації політичних противників називають психологічною війною. Провокаційна пропаганда по радіо, телебаченню, в пресі називається ідеологічною диверсією (лат. diversio – відхилення).