Інструменти
Ukrainian (UA)English (United Kingdom)Polish(Poland)German(Germany)French(France)Spanish(Spain)
Неділя, 23 лип. 2017

ДРУКОВАНІ МАТЕРІАЛИ ВИБОРЧОЇ КАМПАНІЇ

Друковані матеріали виборчої кампанії - агітаційна друкована продукція, яку виготовляють політичні партії (виборчі блоки) за рахунок коштів відповідних виборчих фондів. Ці матеріали можуть виготовляти, а можуть і не виготовляти суб’єкти виборчого процесу, тобто їхнє виготовлення закон вважає правом, а не обов’язком,  як це є у випадку з інформаційними плакатами.

З метою контролю закон встановлює обов’язок подання по одному примірнику таких матеріалів не пізніше, ніж за 7 днів з дня їхнього виготовлення до Центральної виборчої комісії (ЦВК) чи до відповідної окружної виборчої комісії.

Найпоширенішим різновидом таких агітаційних друкованих матеріалів є виборчі листівки та виборчі плакати. Виготовлення таких матеріалів повинно відбуватися лише в межах коштів відповідного виборчого фонду партії (блоку). Цензура таких друкованих матеріалів не допускається. Усі ці матеріали повинні містити відомості про установу, яка друкувала, тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск. Отож, не допускається виготовлення та поширення анонімних агітаційних друкованих матеріалів.

Закон покладає обов’язок на місцеві органи виконавчої влади та на органи місцевого самоврядування за 50 днів до дня виборів обладнати місця для розміщення друкованих матеріалів. Забороняється їх розміщувати на пам’ятках архітектури, а також на місцях, де вони перешкоджають безпеці дорожнього руху. З 24 години останньої п’ятниці, що передує дню виборів, розповсюдження виборчих листівок, розклеювання виборчих плакатів забороняється. Передвиборні агітаційні матеріали знімають о 24 годині останньої п’ятниці, що передує дню виборів, відповідні служби місцевих органів виконавчої влади та органи місцевого самоврядування.

Перешкоджання здійсненню права на проведення передвиборної агітації, а також порушення визначеного законом порядку на ведення такої агітації тягнуть за собою відповідальність, встановлену законами України.