Інструменти
Ukrainian (UA)English (United Kingdom)Polish(Poland)German(Germany)French(France)Spanish(Spain)
Субота, 19 серп. 2017

НЕЙРО-ЛІНГВІСТИЧНЕ ПРОГРАМУВАННЯ (НЛП)

Нейро-лінгвістичне програмування (НЛП) - напрям у психології, який займається дослідженням закономірностей людської поведінки, розробкою оптимальних прийомів взаємодії та побудови моделей ефективної комунікації.

За допомогою НЛП можна міняти мотивацію людей шляхом введення в їхню свідомість спеціальних лінгвістичних програм. У цьому разі головним об’єктом впливу є нейрофізіологічна активність мозку та спричинені нею емоційно-вольові стани; головним засобом впливу є спеціально підібрані вербальні (словесні) і невербальні лінгвістичні програми, засвоєння змісту яких дає змогу змінити в заданому напрямі переконання, погляди й уявлення людини (окремого індивіда й цілих груп людей).

Суб’єктом нейролінгвістичного впливу є фахівець. Нейролінгвістичний вплив доцільний тоді, коли його використовують у гуманних цілях. Якщо ж його застосовують для забезпечення свого панування, то воно є психологічним насильством над людьми.

 

За різними оцінками, за допомогою впливу на підсвідомість виборців можна залучити від 2-3 до 10-15 % голосів від числа тих, хто проголосував. Американські консультанти називають цифру в 35 %.