Інструменти
Ukrainian (UA)English (United Kingdom)Polish(Poland)German(Germany)French(France)Spanish(Spain)
Четвер, 17 серп. 2017

ПУБЛІЧНИЙ ВИСТУП

Публічний виступ - одна з вербальних форм впливу на виборців. Мистецтво впливати на публіку – це особлива риса кандидата, якщо вона в нього розвинута, то треба це використати й практикувати часті його виступи на широкому загалі: на мітингах, великих зборах, конференціях тощо.

Перед початком виступу слід максимально заспокоїтись, зробити глибокий вдих і невелику паузу, щоб привернути до себе увагу й оцінити склад аудиторії. Під час виступу рекомендується обрати кількох присутніх з залу до яких буде звернений виступ кандидата. Протягом виступу слід намагатися подарувати персоніфіковану увагу максимальній кількості слухачів

Промовець повинен добре засвоїти матеріал й опрацювати його в різних варіантах та інтерпретаціях. Щодо терміну тривалості цієї форми спілкування, то він чітко визначений максимальним часом у 30-40 хв., з яких  половина припадає на прямий виступ, решта – на запитання й відповіді. Вислухати й сприйняти виступ аудиторія зможе лише у фізіологічно обмежений час.

Під час виступу треба підібрати такий темп промови, який найбільше відповідає темпоритму промовця. Найдоступнішими для сприйняття є темп 100 слів за хвилину. Тембр голосу виступаючого повинен теж сприяти успіху. Під час промови потрібно перебувати на одному культурному рівні з аудиторією, спілкуватися її мовою.

Для успішного публічного виступу варто дотримуватись таких вимог: викликати інтерес в аудиторії; обґрунтувати мотивацію слухання людьми виступу; збільшити взаєморозуміння та сприйняття матеріалу; розділити матеріал на кілька логічних складових; визначити ключові слова, які варто повторювати частіше, щоб вони запам’ятались; знайти приклади й аналогії з історії, літератури, місцевого матеріалу й виділити їх у процесі виступу; подбати про зорове закріплення виступу – найкраще для цього слугують наочні засоби, графіки, ілюстрації; зайняти увагу аудиторії якимось завданням – це її більше зацікавить і підвищить ефективність сприйняття матеріалу.

Заздалегідь треба уточнити всі деталі, які стосуються самого виступу та аудиторії. Важливо відпрацювати структуру виступу. Зазвичай вона складається з трьох частин: вступу, основної частини, висновків. Вступній частині обов’язково передує безсловесний вплив на аудиторію.

 

Виступ перед великою аудиторією нагадує виставу, тому дуже важливе значення має зовнішній вигляд кандидата. Неприпустимо уникати відміни публічного виступу, якщо його вже призначено і люди про нього повідомлені.