Інструменти
Ukrainian (UA)English (United Kingdom)Polish(Poland)German(Germany)French(France)Spanish(Spain)
Четвер, 27 лип. 2017

ВІДЕОРОЛИК (СПОТ)

Відеоролик (спот) - короткометражний фільм (звичайно до 60 секунд). Відеоролики (рекламні відеофільми) досягають своєї динамічності за рахунок витонченого монтажу мінливих планів. Технічно мають величезний альтернативний ряд видів зображення (комп’ютерне, мультиплікаційне тощо) і можуть входити до телепрограми.

Кожний відеоролик повинен мати сюжет, бути динамічним, завершуватися й розпочинатися зі салогана виборчої кампанії кандидата, супроводжуватися тією ж музикою, що й на аудіоролику. Музична тема кандидата – теж елемент елемент фірмового стилю. У відеоролик є сенс вставити сюжети де відображені зустрічі кандидата з виборцями, відомими акторами, політиками, діячами культури, мистецтва тощо. Важливе значення має інтер’єр у якому відбуваються зйомки. Слід уникати банальних планів та казенних просторікувань. Слід бути лаконічними. Тут необхідна творчість, театралізація.

На етапі розкрутки” найефективнішими є 15-секундні ролики. Виборець просто не встигає втекти від реклами на інший канал. В загальному блоці політичної реклами найефективнішою є перша за черговістю реклама. Потім глядач, зазвичай втікає. Ефективною є реклама з опитуванням пересічних громадян на вулиці. Також позитивним є масоване використання соціальної реклами з позитивною спрямованістю.

Вперше професійних рекламістів для розробки рекламної стратегії на телебаченні залучив Д. Ейзенхауер. Перший політичний відеоролик складався з фрагментів документальних кінострічок і супроводжувався закликами президента голосувати за республіканців.

 

Спочатку політичні ролики були досить короткими – до 30 секунд. Пізніше їхня тривалість дещо збільшилась. Законодавство дозволяє їх використання у виборчій кампанії не у всіх країнах. У Франції ця форма політичної реклами заборонена. Не прийнята вона й у Японії.