Інструменти
Ukrainian (UA)English (United Kingdom)Polish(Poland)German(Germany)French(France)Spanish(Spain)
Четвер, 27 лип. 2017

ІНФОРМАЦІЙНА ХВИЛЯ

Важливо, щоб виборча кампанія не доводила до інформаційного перенасичення, а розвивалась відповідними інформаційними хвилями. Інформаційна хвиля - сукупність процесів та технологій подачі виборчої інформації електорату. Завдання полягає в тому, щоб у ході виборчої кампанії при мінімумі затрат досягнути максимального ефекту. Інформація не повинна бути розподілена рівномірно протягом всього виборчого періоду. У її рамках повинні виділятись від двох до п’яти-семи інформаційних хвиль з піками та спадами. Хороша комплексна координація розкрутки інформаційних приводів у ході пульсуючої кампанії дає ефект резонансу у громадській свідомості, до того ж кандидат стає неформальним ньюзмейкером.

Виборчу кампанію слід починати інформаційним “вибухом” в основних засобах масової інформації (ЗМІ), після чого йде відносно тривалий період першого інформаційного мовчання, який потрібен для засвоєння поданого матеріалу. У різних  мас-медіа піки можуть не співпадати. Для кращого засвоєння та запам’ятовування рекомендують при кожному інформаційному піку активізувати лише одну тематичну позицію. Вона повинна бути подана просто, яскраво, коротко, легко для запам’ятовування.

Активізація всіх позицій має бути узгоджена й підпорядкована певній внутрішній логіці, щоб у виборця до моменту виборів сформувалось позитивне та цілісне сприйняття іміджу кандидата.

Слід також пам’ятати, що різні групи виборців мають різні канали отримання інформації, а тому послідовно змінюючи їх, виборча команда підключається до масової свідомості різних груп виборців.

Можлива послідовність зміни інформаційних каналів при інтенсивному агітаційному впливі на електорат виглядає наступним чином:

1 етап

2 етап

3 етап

“Серйозні” суспільно-політичні видання + музичні FM радіостанції

“Жовта преса” + радіотрансляційна сітка та інформаційні радіостанції

Кабельне ТБ + зовнішня реклама на білбордах та сітілайтах

4 етап

5 етап

6 етап

Листівки-газети + кампанія від дверей до дверей

Основні телеканали з широким охопленням аудиторії + цільова розсилка окремим соціальним групам

Масові заходи + малоформатні листівки на стінах та стовпах

З наближенням дня виборів обсяги газетних і телерадіоматеріалів мають зменшуватись, а розміри шрифтів та ілюстрацій на шпальтах, як і кількість політичних відеокліпів в ефірі, – збільшуватись.  Для того, щоб текст адекватно зрозуміли виборці, бажано, щоб він вимагав рівня освіти не вище шести класів, містив мінімум складних речень, мав легкість прочитання понад 80 %. Для текстів, що одночасно й озвучуються (наприклад відео- аудіо ролики) важливою є й милозвучність.

Гроші за публікації в ЗМІ краще переказувати авансом – це робить редакторів більш покладистими. Також заздалегідь бронюється місце на вибраних шпальтах видання, готуються фото. Для збереження конфіденційності матеріал надається в редакцію у набраному вигляді у час, який максимально передує випуску видання. Це робиться для того, щоб ускладнити можливість суперникам оперативно відреагувати на нього. Навпаки ж наявність оперативної інформації про підготовку до друку компромату дасть можливість належним чином відреагувати на нього.