Інструменти
Ukrainian (UA)English (United Kingdom)Polish(Poland)German(Germany)French(France)Spanish(Spain)
Субота, 19 серп. 2017

ПОЛІТИЧНИЙ ЕКСТРЕМІЗМ В РОСІЇ

Політичний екстремізм в Росії - явище з давньою історією. Відсутність демократичних традицій та всюдисущий поліцейський режим змушував радикалів різного штибу звертатися до маузера. Однак як пізніше з'ясовувалося - усі теракти були інспіровані владою для посилення репресій проти невдоволених режимом.

 

- У вересні 1911 р. у київському оперному театрі був убитий прем'єр-міністр Росії - Петро Столипін. Вирок виконав таємний агент поліції О. Богров.

- 30 червня 1918 р. на заводі Міхельсона напівсліпа есерка Фаїна Каплан стріляла у В. Леніна. Як стверджують деякі дослідники - стріляла насправді не Каплан, а замах організувала ВЧК. Цей замах дав підстави більшовикам оголосити т.зв. Червоний Терор.

- 1 грудня 1934 р. у Смольному вистрілом в потилицю було вбито керівника ленінградських комуністів - Сергія Кірова. По даній справі слідством було виявлено терористичний підпільний "Ленінградський центр". У підсумку  страчено 14 чоловік. Масові репресії розпочалися по всій країні проти сталінських опонентів.

- 18-21 серпня 1991 р. було проголошений т.зв. ГКЧП, який намагався відсторонити Президента СРСР М. Горбачова від влади й тим самим недопустити підписанню т.зв. договору про оновлений СРСР. Активна протидія  президента Росії Б. Ельцина порушила плани змовників й фактично делегітимізувала горбачовську ідею збереження Союзу. Деякі з учасників заколоту стверджували, що сам М. Горбачов знав про деталі плану, але відрікся від його виконавців.

 

Вбивство сьогодні одного з найяскравіших опозиційних лідерів Бориса Немцова продовжує перелік кривавих дат політичної історії Росії.

Жертва інша. Виконавці та цілі - ті ж.