Інструменти
Ukrainian (UA)English (United Kingdom)Polish(Poland)German(Germany)French(France)Spanish(Spain)
Неділя, 23 лип. 2017

СПІН-ТЕХНОЛЛОГІЇ

Спін-технології - особливі ПР-технології, які полягають у корегуванні висвітлення засобами масової інформації (ЗМІ) певних подій або заяв, подання їх у привабливішому вигляді. Саме слово spin – означає “крутити”, “плести небелиці”. Такий менеджмент особливо потрібен під час виборчих кампаній і кризових ситуацій.

Існує п’ять різновидів спін-технологій: “перед-спін” – підготовка очікування аудиторії перед самою подією, “пост-спін” – надання позитивного образу події, яка вже відбулася, “торнадо-спін” – технології переведення уваги, відвернення громадської думки від події, що відбулася, “кризовий контроль” – менеджмент подій, які вийшли з-під контролю та особливий контроль за їхнім висвітленням, а також використання “подієвих криз” для кращого висвітлення необхідних тем, “мінімізація втрат” – менеджмент подій та їхнє висвітлення, які вже не контролюються з метою відвернення та мінімізації подальших втрат. Особа, що займається корегуванням негативних наслідків висвітлення будь-яких подій у засобах масової інформації (ЗМІ), використовуючи  спін-технології називається спін-майстром. Інколи функції спін-майстра називають менеджментом новин.

Надання новинам певного забарвлення на користь свого патрона чи роботодавця – називається накручуванням. Спін-майстер – людина, яка виконує це завдання. Оксфордський словник англійської мови вперше зареєструєвав слово spin у такому значенні 1978 р., а слово spin doctor – 1984 р. Ще лорд Солсбері 1885 р. поклав край політичній кар’єрі лорда Рендолфа Черчила, розпускаючи в пресі оповідки про нього, а потім заперечуючи свою причетність. Т. Джефферсон використав Джеймса Келіндера як спін-майстра, щоб очорнити членів попередньої адміністрації Адамса в 1798 – 1800 рр. Не отримавши посади в уряді, Дж. Келіндер обернувся проти свого патрона й накрутив вигадок, які, мабуть, протрималися найдовше в історії, а саме:  звинуватив Т. Джефферсона у тому, що він мав дітей від своєї рабині. Аналіз ДНК, зроблений 1988 р., довів, що це може бути правдою (а може й ні).

 

Експерти,  аналітики, політологи - які інтерпретують певні політичні події чи заяви політиків відповідно до розробленої спін-майстром програми називаються сурогатними балакунами (ерзац-спікерами). Їхнє використання дає змогу сформувати позитивну громадську думку до коментованої події.