Інструменти
Ukrainian (UA)English (United Kingdom)Polish(Poland)German(Germany)French(France)Spanish(Spain)
Четвер, 17 серп. 2017

Якщо Яценюк повернеться до «Фронту змін», то він програє, - політолог

У середовищі ВО «Батьківщина» відбуваються не прості процеси, зумовлені намірами об'єднати партії «Батьківщина» та «Фронт змін». Це дві серйозні партійні структури і, зрозуміло, що і одна, й інша мають певні проблеми. Про це сьогодні, 18 квітня, у бліц-інтерв’ю Гал-інфо розповів політолог Юрій Шведа.
Яценюк

«Батьківщина» - це серйозна структура, яка свого часу пройшла реорганізацію та має розвинуту мережу, але у партії відсутній лідер. Натомість «Фронт змін» структура молода і не є настільки добре організована, натомість вона має лідера. Плюси та мінуси обох структур вирішили ліквдувати шляхом об'єднання, адже йти на президентські вибори технічно правильно з однією партійною структурою та з одним центром прийняття рішень. Ми бачимо, що цей процес об’єднання є не простим для цих структур.

Дуже часто там, де декларують об’єднання, отримуємо дві, три чи навіть більше нових структур.

З чим пов’язане те, що на акціях «Вставай, Україно!» вперше за багато місяців з’явилися партійні прапори «Фронту змін»?

- У середовищі «Батьківщини» нині існують серйозні протиріччя з приводу Арсенія Яценюка та його керівництва. Можливо, саме цим і можна пояснити прагнення нагадати про «Фронт змін». Однак тут є свої небезпеки, адже якщо ти один раз відійшов від людей, які тобі повірили, як це було у випадку Яценюка та «Фронту змін», то повернути все назад складно. Він відмовився від своєї партії, але навряд став повноцінним авторитетним лідером в «Батьківщині». Зрештою, повернення до «Фронту змін» тепер стане для Яценюка програшем.

Під час реорганізації цих партій, чи захоче Яценюк поставити своїх людей на керівництво «Батьківщини» в областях?

- Думаю, Яценюк, як і будь-який новий керівник, має такі амбіції. Це буде боротьбою регіональних еліт. Ця боротьба буде жорстокішою ніж боротьба з опонентами. Це змагання за канали комунікації, впливи та за те, хто буде носієм бренду. Зрозуміло, що «Батьківщина» багато часу функціонувала із своїми регіональними лідерами та має свої здобутки та напрацювання, але лідер завжди хоче опиратися на тих людей, яким він довіряє. Це об’єднання буде не простим.

Чи можливий у результаті об’єднання розкол в «Батьківщині»? Зокрема, чи відійдуть у бік соратники Тимошенко?

- Розумна та виважена політика – це завжди компроміс. Якщо хтось хоче провести свою лінію, незважаючи ні на що, то це завжди призведе до конфлікту. Політики повинні володіти технологією пошуку компромісу. Я думаю, що вони зможуть знайти конфігурацію для того, щоб провести цей процес безболісно і без втрат, у якихось моментах доведеться поступитися. Все залежатиме від того, яку стратегію для себе обере Арсеній Яценюк.