Інструменти
Ukrainian (UA)English (United Kingdom)Polish(Poland)German(Germany)French(France)Spanish(Spain)
Четвер, 17 серп. 2017

Незалежний громадський часопис «Ї» - майбутнє львівської журналістики

Незалежний громадський часопис «Ї» - майбутнє львівської журналістики

Цікаво, яка частина львів’ян чула про «Ї», яка частина бачила і найцікавіша та, яка є постійною аудиторією. Мені якось випала нагода відвідати офіс редакції журналу. Спрямовує свою діяльність видання на різноманітні проблеми цивілізаційних формувань, розламів і адміністративних кордонів,досліджує питання, що стосуються євроінтеграції, і сучасний політичний дискус. Головний редактор часопису, Тарас Возняк зобов’язав себе не найлегшим завданням, взявшись розвивати свідому націю, формувати сучасну громадянську позицію у Львові та в Україні зокрема.

Редакція «Ї» знаходиться поблизу центральної частини Львова, приміщення невеличке, як для редакції, а колектив налічує до 10 осіб. Звісно це далеко не вся редакційна комуна, адже зі слів пана Возняка, журналісти часопису «Ї» є також за кордоном. В основному такі журналісти допомагають журналу перекладаючи статті й інші матеріали на замовлення редакції. Всі перекладені матеріали виходять у електорнній версії часопису, цікавим є те, що електорнний варіант часопису «Ї» є найбільш багатомовним електрoнним журналом в Україні.

Журнал вже став культовим журнaлом у Львові, матеріали, де дослідженно забуті локації Галичини, де описуються унікальні події, історичні довідки та загалом й ціла історія. До кожного випуску журналісти на чолі з головним редактором підходять, немов до наукової праці. Ряд видань програмно реконструює вже практично неіснуючі польський, єврейський та вірменський культурні ландшафти краю – польський, єврейський та вірменський «світи» Галичини. Надбанням видавництва є ціла серія видань присвячена феноменам міст – Львова, Чернівців, Івано-Франківська, Тернополя, Коломиї, Жовкви. І що найцікавіше, про кожне місто, яке досліджує журнал «Ї» можна дізнатись безліч нових, унікальних фактів, задля яких піднімались найстаріші публікації чи будь-які згадки про місто.

Дизайн журналу витриманий у чорно-білій гаммі кольорів, обкладинка є глянцевою та кольоровою. Формат журналу привертає до себе увагу своє формою, адже приблизний його розмір А5. На обкладинці завжди оригінальне і стильне зображення, яке не кидається в очі, як нав’язливий малюнок, а навпаки – інтригує. Присутні ілюстрації, я б назвала їх андеграундними . Створює такі ілюстрації спеціально для кожного журналу дизайнер-ілюстратор, що додає виданню свою родзинку.

Щодо читабельності та контенту, на мою думку, часопис «Ї» є читабельним та зручним журналом,проте розрахований на певну цільову аудиторію. Не кожному пересічному львів’янину буде цікаво читати такий журнал, але впевнена що є багато поціновувачів, а радше колекціонерів таких видань. Цільова аудиторія,з моєї точки зору – львівське панство та науковий осередок міста.

Особливістю «Ї», є написання україномовних текстів латинськими літерами. Головний редактор,Возняк Тарас пояснює це своєрідною зручністю, та наголошує, що це старе написання українських літер. Так у перекладі на латинські букви, українська літера «Ї» виглядає, як «Ji» .

Виконала:

Студентка групи ЖРН-32С

Демко Тетяна

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити